طرح شهید خدمت در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد البرز برپا می‌شود

حجت الاسلام شکری با اشاره به اهمیت گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله رئیس گفت: طرح شهید خدمت در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان البرز با هدف تبیین عملکرد و خدمات شهید خدمت حضرت آیت الله رئیسی برپا می‌شود.
حجت الاسلام شکری با اشاره به اهمیت گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله رئیس گفت: طرح شهید خدمت در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان البرز با هدف تبیین عملکرد و خدمات شهید خدمت حضرت آیت الله رئیسی برپا می‌شود.
کد خبر: ۱۹۳۵

حجت الاسلام کاظم شکری در جریان ویژه برنامه‌های محوری فرهنگی کانون‌های مساجد به مناسبت شهادت شهید آیت الله رئیسی به خبرنگار جام جم البرز گفت: طرح شهید خدمت طی ۲ مرحله که در مرحله نخست ویژه ۵ روز عزای عمومی در سطح کشور بود برپا می‌شود.
مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان البرز افزود: به منظور توجه بخشی و جریان سازی معرفتی از خدمات صورت گرفته رئیس جمهور شهید در مرحله نخست، آذین بندی و سیاه پوش ساختن مساجد، همچنین پخش محتوای صوتی از مأذن‌های مساجد، انجام تبلیغات محیطی در سطح محلات و مساجد انجام شد.
وی با اشاره به اهمیت تبیین عملکرد شهدای خدمت در دولت سیزدهم عنوان کرد: مرحله دوم طرح شهید خدمت در قالب برنامه‌های محوری مسجد با رویکرد تبیینی اجرا می‌شود.
وی تصریح کرد: هدف از اجرای مرحله دوم، تداوم راه و علمکرد شهدای خدمت در مسیر آبادانی و رشد کشور و رسیدگی به محرومان و مستضعفان است.
مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان البرز خاطرنشان کرد: اجرای طرح هشت هزار ختم قرآن کریم و اهداء ثواب آن به شهدای خدمت از جمله برنامه‌های محوری کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در سطح کشور است.
وی با بیان این مطلب که اجرای سرود‌ها تولیدی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با همت فعالان مسجدی در معابر عمومی و مساجد همچنین انعکاس آن در صدا و سیمای استانی از دیگر برنامه‌های اجرایی این طرح است.
مدیرستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان البرز خاطرنشان کرد: از دیگر برنامه‌های قابل ذکر در روند اجرای طرح شهید خدمت، برپایی مسابقه کتابخوانی از کتاب سید محرومین است که این کتاب در سامانه بچه‌های مساجد به صورت الکترونیک قابل بهره برداری است.
حجت الاسلام شکری در پایان اظهار کرد: با توجه به سفر‌های استانی رئیس جمهور و سفری که به استان البرز داشتند، توجه به روستا‌های بازدید شده با محوریت کانون مسجد و بیان خدمات و تلاش‌ها در قالب خاطره از اهالی روستا و منطقه یکی دیگر از برنامه‌های اجرایی طرح شهید خدمت است.

newsQrCode
ارسال نظرات