تخصیص امتیازات ویژه مدیریت شهری برای اراضی محدوده آرامستان فردیس

جام جم البرز/ مدیر پروژه احداث آرامستان فردیس گفت: با توجه به قرار داشتن اراضی محدوده آرامستان در حریم لوله های نفت و گاز ،  مالکان اراضی  در صورت توافق با شهرداری فردیس در خصوص تملک اراضی، می توانند پس از سال‌ها به حق و حقوقشان برسند.
جام جم البرز/ مدیر پروژه احداث آرامستان فردیس گفت: با توجه به قرار داشتن اراضی محدوده آرامستان در حریم لوله های نفت و گاز ، مالکان اراضی در صورت توافق با شهرداری فردیس در خصوص تملک اراضی، می توانند پس از سال‌ها به حق و حقوقشان برسند.
کد خبر: ۱۹۳۸

به گزارش جام جم البرز: "حجت الله بابادی" در گفتگویی در فردیس، با بیان اینکه مقدمات کار و طراحی فنی ساختمان‌ها و محوطه سازی آرامستان فردیس توسط مشاور مربوطه در حال انجام است؛ اظهار کرد: ظرفیت پیش‌بینی شده برای آرامستان، جانمایی ۱۰۰ هزار قطعه در وسعت ۲۲ هکتار برای ۳۰ سال است؛ بنابراین اجرای آرامستان در قطعات تحت تملک شهرداری فردیس در اولویت است و عجله‌ای برای فاز‌های بعدی تملکات آرامستان نیست.


مدیر پروژه آرامستان فردیس با اشاره به اینکه اراضی موجود در موقعیت آرامستان در حریم لوله‌های نفت و گاز است، افزود: تعریف کاربری دیگری جز دفن اموات، برای املاک فوق قابل تصور نیست. به همین دلیل برخی اراضی این موقعیت، از ۳۰ سال گذشته تا کنون تعیین تکلیف نشده است؛ بنابراین مالکان در صورت توافق با شهرداری فردیس در خصوص تملک اراضی، می‌توانند پس از سال‌ها به حق و حقوقشان برسند.بابادی گفت: شهرداری فردیس به منظور تعیین تکلیف اراضی تحت تملک اشخاص حقیقی و ترغیب مالکان آنها، طبق مصوبه شورای اسلامی شهر امتیازات ویژه‌ای در نظر گرفته است و مالکان می‌توانند برای انجام امور مربوطه، به واحد املاک منطقه یک شهرداری فردیس مراجعه کنند.
وی در بخش دیگری از سخنانش از آغاز عملیات نخاله برداری آرامستان فردیس خبر داد و گفت: این امر با همکاری حوزه پسماند شهرداری آغاز شده است و پس از اتمام، به منظور جلوگیری از تخلیه مجدد نخاله، دیوارکشی اراضی مربوطه با رعایت الزامات و حفظ زیبایی بصری انجام می‌شود.
مدیر پروژه آرامستان فردیس اضافه کرد: پیگیری‌های لازم برای خرید انشعابات آب و برق آرامستان فردیس انجام شده و دکل‌های برق در حال جانمایی است. همچنین مجوز حفر یک حلقه چاه آب برای مصرف گل و گیاه در حال پیگیری است.
وی افزود: شهرداری فردیس به منظور کاهش هزین‍‌ه‌های شهروندان برای انتقال اموات به مراکز دفن سایر شهر‌ها از جمله بهشت سکینه کرج، نسبت به خرید دو دستگاه ون و تبدیل آن به خودروی حمل متوفی اقدام کرده است. در این راستا دفتر پذیرش خدمات متوفیان مقابل شهرداری منطقه ۱ در حال تجهیز و آماده سازی است و خدمات انتقال اموات را انجام می‌دهد.
بابادی با بیان اینکه برابر ضوابط و مقررات زیست محیطی و بهداشتی محدودیتی در احداث آرامستان نداریم، بیان کرد: مطالعات مکان یابی آرامستان فردیس، با ملاحظه طرح تفصیلی شهر همجوار انجام و ملاحظات مربوطه رعایت شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات