دبیرکمیته فرهنگی و آموزشی اربعین استان البرز:

مساجد محور و خاستگاه جریان سازی اربعین حسینی هستند

حجت الاسلام شکری با اشاره به اهمیت برپایی هرچه بهتر اربعین حسینی گفت: تجارب، توانمندی‌ها و تخصصی فعالان عرصه مساجد در جریان سازی و تقویت اربعین حسینی موثر است.
حجت الاسلام شکری با اشاره به اهمیت برپایی هرچه بهتر اربعین حسینی گفت: تجارب، توانمندی‌ها و تخصصی فعالان عرصه مساجد در جریان سازی و تقویت اربعین حسینی موثر است.
کد خبر: ۱۹۹۴

به گزارش جام جم البرز،حجت الاسلام کاظم شکری با اشاره به اهمیت کارفرهنگی و آموزشی در جریان سازی فرهنگ ایثار و شهادت در جمع خبرنگاران گفت: فرهنگ ایثار و شهادت همواره اثرگذاری خود را در سطح جامعه با محوریت مساجد به همراه داشته است.
دبیرکمیته فرهنگی و آموزشی اربعین استان البرز افزود: ایفای نقش‌های اساسی همانند نقش تبلیغی، آموزشی و فرهنگی با همت فعالان عرصه مسجد شکل، هویت و رسالت خود را مبتنی بر فرهنگ ایثار و شهادت قرار داده است.
به گفته وی، اربعین حسینی از جمله برنامه‌های شاخص فرهنگی است که در طول چندساله گذشته به صورت ویژه در امر جریان سازی و رشد باور‌های ایمانی و معنوی اثرگذار بوده است.
وی با بیان این مطلب که رویداد اربعین حسینی در سال جاری با توجه به شهادت آیت الله رئیسی و یاران وفادارش در قالب برنامه‌های تبیینی و محوری با هدف عملکرد رئیس جمهور شهید در پیشبرد اهداف نظام و انقلاب اسلامی برنامه ریزی می‌شود.
وی تصریح کرد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با همراهی و هم اندیشی پایگاه‌های بسیج همچنین هدایت و مدیریت ائمه مساجد در رشد، جریان سازی و تداوم فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت دارند.
دبیر کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی استان البرز خاطرنشان کرد: ادامه و استمرار فعالیت‌های حوزه ایثار و شهادت در مساجد با بهره مندی از برکت اربعین حسینی و در قالب برپایی موکب‌های خدمت رسانی، آیین‌های سخنرانی، مجالس وعظ و مرثیه، نمایشگاه‌های تبیینی برپا می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات