رییس پلیس فتا البرز:

تبلیغات مجازی انتخابات، زیر ذره بین پلیس فتا

رییس پلیس فتا البرز گفت: هرگونه انتشار محتوا علیه نامزدهای انتخابات، احزاب و گروه‌های سیاسی جرم است و با متخلفان برخورد می شود.
رییس پلیس فتا البرز گفت: هرگونه انتشار محتوا علیه نامزدهای انتخابات، احزاب و گروه‌های سیاسی جرم است و با متخلفان برخورد می شود.
کد خبر: ۲۰۴

به گزارش جام جم البرز، سرهنگ رسول جلیلیان اظهار کرد: رسانه‌ها در فضای مجازی باید در تولید محتوای انتخاباتی دقت لازم را داشته باشند چرا که پلیس فتا با هرگونه تخلف منجر به بداخلاقی و خارج از چارچوب قانونی به شدت برخورد می‌کند.
جلیلیان گفت: «بر اساس قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی به موجب ماده ۷۹ این قانون» درج یا نشر محتوا‌هایی علیه نامزد‌های انتخاباتی، احزاب و گروه‌های سیاسی یا اعلام خلاف واقع انصراف نامزد‌ها توسط رسانه‌های همگانی شامل ابزار‌های چاپی، الکترونیکی یا دیجیتال یا تمام شبکه‌های رسانه‌ای که محتوای نوشتاری، شنیداری، دیداری یا تلفیقی از آن‌ها در معرفی یا قابل دسترسی برای عموم مردم باشد، ممنوع بوده و جرم انگاری شده است.»
رییس پلیس فتا البرز همچنین به ادمین‌های فضای مجازی تاکید کرد که با توجه به اینکه مسوولیت فضای مجازی را عهده دارند از قراردادن هرگونه لینک و آدرس ناشناس خودداری کنند و ادمین‌ها نیز قبل از عضوگیری در گروه و کانال‌های خود حتما فعالیت کاربر‌ها را مورد رصد و پایش قرار دهند.
وی بیان کرد: پلیس فتا موظف است تا نسبت به جلوگیری از انتشار هرگونه محتوای غیرواقعی و مجرمانه اقدام کند و در صورت وقوع متهمان به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
جلیلیان درخصوص تبلیغات زود هنگام برخی رسانه‌ها بویژه در فضای مجازی اشاره کرد و گفت که در صورت مشاهده هرگونه مطالب زودتر از مدت مقرر متخلفان به مراجع قضایی معرفی خواهند شد. /ایرنا

newsQrCode
ارسال نظرات