کرج ۱۸ برابر توان اکولوژیک خود جمعیت دارد

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس با بیان اینکه عدم توازن زیرساخت‌ها در شهرهای استان به ویژه شهر کرج، این شهر را با کمبود امکانات و خدمات مناسب در حوزه های مختلف از جمله آموزش و پرورش، مسکن، راه و بهداشت و درمان مواجه کرده است.
نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس با بیان اینکه عدم توازن زیرساخت‌ها در شهرهای استان به ویژه شهر کرج، این شهر را با کمبود امکانات و خدمات مناسب در حوزه های مختلف از جمله آموزش و پرورش، مسکن، راه و بهداشت و درمان مواجه کرده است.
کد خبر: ۲۱۱۵

به گزارش جام جم البرز: "علی شیرین‌زاد" نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس، در رابطه با وضعیت بازار مسکن در استان البرز گفت: استان البرز، به دلیل همجواری با پایتخت و مناسب‌تر بودن هزینه‌های زندگی به ویژه در حوزه تأمین مسکن نسبت به تهران، استانی مهاجرپذیر است.


علی شیرین زاد با بیان اینکه به دلیل اینکه وضعیت معیشتی و اقتصادی مهاجران پاسخگوی هزینه‌های مختلف از جمله تامین مسکن و سکونت در پایتخت نیست، استان البرز و شهر‌های اطراف تهران را برای سکونت انتخاب کرده و در تهران شاغل می‌شوند عنوان کرد: زیرساخت‌های شهر‌های استان البرز برای این تراکم بالای جمعیت مناسب نسیت چرا که جمعیت شهری مانند کرج بیش از ۱۸ برابر توان اکولوژیک آن است و لذا در همه حوزه از جمله آموزش پرورش، بهداشت و درمان و سایر حوزه‌ها با کمبود‌های جدی مواجه هستیم.
وی با اشاره به کمبود کلاس درس در استان البرز عنوان کرد: در حوزه آموزش و پرورش استان البرز با وجود بیش از ۵۰۰ هزار دانش آموز تنها حدود ۱۱ هزار کلاس درس داشته و برای رسیدن به استاندارد‌های داخلی حداقل به ۸ هزار کلاس درس دیگر نیاز دارد.


شیرین زاد در ادامه با اشاره به افزایش سالانه حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت مهاجر غیر مولد در شهر کرج تصریح کرد: تمامی این مهاجران به خدماتی در حوزه‌های مختلف بهداشت، مسکن، آموزش، امکان ورزیش، حمل و نقل و ... نیاز دارند که متاسفانه امکانات متناسب با این جمعیت وجود ندارد.


منتخب مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس اظهار کرد: از سوی دیگر به دلیل مناسب بودن وضعیت تامین شغل در تهران، کرج و شهر‌های اطراف انگیزه برای مهاجرت اتباع به این منطقه شده است. از این رو جمعیت کثیری از اتباع در شهر‌های مختلف استان البرز به ویژه در کرج ساکن شدند و در هیچ یک از آمار‌ها نیز به این مهم اشاره نمی‌شود ضمن اینکه نبود آمار و اطلاعات دقیق از وضعیت جمعیتی شهر، مانع تصمیگیری و مدیریت درست می‌شود و حتما باید در زمینه توجه ویژه‌ای صورت بگیرد.


شیرین زاد در پایان با بیان اینکه بیش از ۳۷ درصد مشکلات و مسائل استان البرز به ویژه در شهر‌های کرج، فردیس و اشتهارد از جنس راه و مسکن است گفـت: بنده به عنوان نماینده مردم این منطقه تلاش دارم با حضور در کمیسیون عمران مجلس گام‌های موثری را جهت رفع مشکلات عدیده مردم این منطقه بردارم. از این رو با توجه به تجربه و رزومه مناسبی که در شهرداری و شهرسازی دارم درخواست نخست بنده عضویت در این کمیسیون است.

newsQrCode
ارسال نظرات