تخم شربتی تسکین دهنده میگرن

جام جم البرز/ تخم شربتی سرشار از کلسیم ، منیزیم و زینک ( روی ) است که برای میگرن عالی و در تسکین درد میگرن بسیار مؤثر است
جام جم البرز/ تخم شربتی سرشار از کلسیم ، منیزیم و زینک ( روی ) است که برای میگرن عالی و در تسکین درد میگرن بسیار مؤثر است
کد خبر: ۲۱۱۸

به گزارش جام جم البرز: "تخم شربتی" یکی از دانه‌های محبوب ایرانیان برای ایجاد نوشیدنی خنک و مقوی است. تخم شربتی از دانه‌هایی شبیه به دانه‌های گیاه ریحان تهیه می‌شود و استفاده از آن خواص طبی زیادی دارد. برای استفاده از تخم شربتی معمولا آن را خیس می‌کنند و با ترکیب آن با گلاب، شکر یا آبلیمو، نوشیدنی خنکی ایجاد می‌شود. گیاه این دانه به صورت خودرو در اوایل فصل بهار در دشت‌ها و کوه‌ها رشد می‌کند. از نام‌های دیگر این گیاه می‌توان به بادروج، تره خراسانی، اوقیمن و نازبو اشاره کرد.

این گیاه به دلیل داشتن خاصیت لعاب انداختن، از گذشته برای تولید شربت استفاده می‌شده است. استفاده از تخم شربتی به علت خواصی که دارد، تنها مختص به فصل تابستان و رفع تشنگی محدود نمی‌شود.
تخم شربتی خواص زیادی دارد. این دانه‌ها به علت داشتن ترکیباتی مانند پتاسیم، کلسیم، آهن و پروتئین، تاثیر مثبتی روی برطرف‌کردن بعضی مشکلات انسان دارد.
از جمله خواص این دانه اعجاب‌انگیز عبارتند از:

تاثیر مثبت در بیماری‌های تنفسی مانند آسم
کمک به روند لاغری افرادی که قصد لاغر شدن دارند
تنظیم قند خون و فشار
احساس تشنگی را در فرد کاهش می‌دهد
کمک به کاهش سیاه‌سرفه
اثر مثبت روی مغز و قلب به علت داشتن امگا ۳ و امگا ۶

آیا تخم شربتی به میگرن کمک می‌کند؟

یکی از مهم‌ترین خواصی که دانه‌های تخم شربتی دارند، تاثیر غیر قابل انکار آن‌ها روی برطرف‌کردن میگرن است. شما با استفاده از این گیاه می‌توانید علاوه بر میگرن، مشکلاتی مانند سردرد، تنش‌های عصبی و افسردگی نیز کمک کنید؛ به عبارتی استفاده از این گیاه می‌توان جایگزین بسیار مناسبی برای قرص‌های تسکین‌دهنده میگرن باشد.

بعضی مواد غذایی مانند فست‌فود و غذا‌های پرچرب، باعث ایجاد گشادی در عروق بدن می‌شوند. این مسئله می‌تواند باعث التهاب رگ‌های مغز شود و برای شما سردرد ایجاد کند. افرادی که از مشکل میگرن نیز رنج می‌برند، خیلی سریع‌تر تحت تاثیر این مشکل قرار می‌گیرند. تخم شربتی به علت داشتن منابع امگا ۳ و امگا ۶ به بهبود سردرد‌های ناشی از تحریک میگرن کمک می‌کند؛ بنابراین اگر دچار سردرد شدید، می‌توانید به جای استفاده از قرص‌های مسکن، از تخم شربتی استفاده کنید.

این دانه‌های مقوی علاوه بر اینکه منبع سرشاری برای امگا ۳ و امگا ۶ هستند، از ویتامین E زیادی نیز برخوردار هستند. . تخم شربتی تنها ماده‌ای برای ایجاد نوشیدنی خنک در تابستان نیست، بلکه  تخم شربتی خواص زیادی نیز دارد. یکی از مهم‌ترین خواص درمانی این محصول  درمان سردردهای ناشی از میگرن است. از طرفی با مصرف روزانه این شربت، می‌توانید از سردردهای بعدی نیز پیشگیری کنید. 

newsQrCode
ارسال نظرات