پلیس فتا البرز:

کاربران در خرید بازی های مجازی مراقب باشند

جام جم البرز/ رییس پلیس فتا البرز  گفت : کاربران در خصوص تبلیغات خرید بازی های آنلاین مراقبت کرده و فریب تبلیغات وسوسه انگیز را نخورند.
جام جم البرز/ رییس پلیس فتا البرز گفت : کاربران در خصوص تبلیغات خرید بازی های آنلاین مراقبت کرده و فریب تبلیغات وسوسه انگیز را نخورند.
کد خبر: ۲۱۹۱

به گزارش جام جم البرز: سرهنگ "رسول جلیلیان" رییس پلیس فتا استان البرز، امروز در جمع اصحاب رسانه، با اشاره به تبلیغات خرید بازی‌های آنلاین، گفت: کلاهبرداران با سوءاستفاده از این شرایط با تبلیغات اغوا کننده سعی در ترغیب کاربران برای نصب اپلیکیشن نموده و سپس با دریافت اطلاعات بانکی اقدام به خالی کردن حساب آن‌ها می‌کنند.
وی افزود: در چنین شرایطی کلاهبرداران با ترفند خاصی نظیر ایجاد صفحات جعلی پرداخت‌های بانک و فروشگاه‌های مجازی جعلی از کاربران اطلاعات بانکی شامل شماره کارت، رمز اینترنتی CVV ۲ و تاریخ انقضای کارت را اخذ می‌کنند و سپس دارایی حساب بانکی افراد را به سرقت می‌برند.
سرهنگ جلیلیان همچنین به خانواده‌ها در زمینه خطرات اعتیاد به بازی‌های رایانه‌ای هشدار داد و از آن‌ها خواست این رویه غیر اصولی را کنترل و مدیریت کنند.
این مقام انتظامی گفت: استفاده طولانی مدت از این بازی‌ها علاوه بر جدایی فرزندان از خانواده و ایجاد اعتیاد اینترنتی، می‌تواند تبعات روحی و جسمی عدیده‌ای را برای فرزندان به‌وجود آورد.
وی اضافه کرد: آشنا کردن کودکان و نوجوانان با تهدید‌ها و آسیب‌های فضای مجازی از سوی والدین یک ضرورت است و والدین برای کاهش تهدید‌ها و آسیب‌های فضای مجازی می‌توانند با استفاده از ابزار‌های کنترلی، نظارت دقیق‌تری بر فعالیت و رفتار مجازی فرزندان خود داشته باشند.
جلیلیان گفت: بدون شک استفاده بیش از اندازه از اینترنت در زندگی فرزندان خلل ایجاد کرده و باعث بروز اختلالات جسمی و روحی آن‌ها می‌شود و والدین باید روابط عاطفی خوبی با فرزندان ایجاد کنند تا از حوادث احتمالی در این فضا پیشگیری شود.
وی افزود: امروزه کودکان ونوجوانان زمان زیادی را در روز صرف بازی‌های آنلاین، استفاده از اپلیکیشن‌ها و یا حضور در شبکه‌های اجتماعی می‌کنند و این فعالیت‌ها اغلب به دور از چشم والدین است و در نتیجه نظارتی هم برآنان وجود ندارد.
این مقام انتظامی تاکید کرد: پلیس فتا همواره در حال آگاه سازی خانواده‌ها و کاربران فضای مجازی از طریق رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی است؛ اما خانواده‌ها نیز با افزایش سطح آگاهی و رصد دائم فعالیت‌های کودکان و نوجوانان در فضای سایبری، از آسیب‌های احتمالی که متوجه فرزندانشان است، پیشگیری کنند.
وی گفت: هرچند فضای وب دارای قابلیت‌های آموزشی جذابی برای کودکان و نوجوانان بوده، اما می‌تواند خطر‌های نهفته‌ی بسیاری در بطن خود داشته باشد که این مهم برای خانواده‌ها به یک نگرانی تبدیل شده است.
رییس پلیس فتا البرز ادامه داد: همراهی و هماهنگی والدین با فرزندان و نظارت بر رفتار و فعالیت سایبری آن‌ها یک ضرورت بوده چرا که ناآگاهی والدین، موجب آسیب‌ها و تهدیدات گوناگون خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات