دادستان البرز خبر داد؛

ممنوعیت تبلیغات محیطی پیش فروش خودرو و ساختمان و تلفن همراه در استان

جام جم البرز/ دادستان عمومی و انقلاب مرکز البرز اعلام کرد: برای جلوگیری از سوء استفاده کلاهبرداران ، هرگونه تبلیغات محیطی در خصوص پیش فروش خودرو ، ساختمان ویلایی و گوشی تلفن همراه در این استان ممنوع است.
جام جم البرز/ دادستان عمومی و انقلاب مرکز البرز اعلام کرد: برای جلوگیری از سوء استفاده کلاهبرداران ، هرگونه تبلیغات محیطی در خصوص پیش فروش خودرو ، ساختمان ویلایی و گوشی تلفن همراه در این استان ممنوع است.
کد خبر: ۲۲۰۳

به گزارش جام جم البرز: "حسن مددی"  دادستان عمومی و انقلاب مرکز البرز، روز یکشنبه با بیان اینکه به ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و راه و شهرسازی استان البرز اعلام شده که در خصوص تبلیغات سطح شهر و جاده‌ها دقت داشته باشند، اظهار کرد: یکی از معضلاتی که منجر به طرح و تشکیل پرونده‌های متعدد قضایی می‌شود، بحث تبلیغات محیطی با مضامین خرید و فروش خودرو از سوی شرکت‌های کاغذی است که بدون مجوز و هرگونه سرمایه و اختیار، اقدام به تبلیغات می‌کنند.

وی با بیان اینکه تبلیغات محیطی انجام شده با این روش سبب تسهیل وقوع جرم می‌شود، اضافه کرد: این شرکت‌ها پس از تبلیغات گسترده اقدام به جمع آوری وجوه مردم می‌کنند؛ شگرد آن‌ها بدین صورت است که ابتدا به تعدادی از افراد، خودرو‌هایی زیر قیمت بازار و به قیمت کارخانه ارائه می‌کنند و با جلب مشتری‌های جدید و تبلیغات انجام شده توسط خریداران خودرو به قیمت کارخانه، افراد به مراتب بیشتری را در طعمه خود قرار می‌دهند.

مددی با اشاره به تشکیل چهار پرونده پیش فروش خودرو در سال گذشته در کرج، آن را از مصادیق همین شگرد‌ها برای جلب اعتماد مردم و سپس جمع آوری پول بیان کرد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز البرز دیگر ممنوعیت اعلام شده را مربوط به فروش تلفن همراه اعلام کرد که با همان شگرد خودرو، ابتدا تعدادی از گوشی‌ها را به قیمت پایین‌تر از بازار می‌فروشند تا اعتماد مردم برای خرید گوشی را به سمت خود جذب کنند.

وی دیگر موضوع ممنوعه را تبلیغ ساخت و ساز ویلا اعلام کرد و متذکر شد: شاهد هستیم که شرکت‌هایی بدون ضابطه و مجوز‌های قانونی، اقدام به تبلیغات محیطی برای ساخت ویلا در اراضی کشاورزی می‌کنند که طبق بررسی‌ها همین خود از عوامل ایجاد تغییر کاربری‌ها و ایجاد شهرک‌های غیرقانونی متعدد است.

newsQrCode
ارسال نظرات