باید اشتیاق نسل جدید به نماز را افزایش دهیم

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: ترویج فریضه نماز در جامعه اسلامی به خصوص برای نسل نو مورد غفلت واقع شده است.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: ترویج فریضه نماز در جامعه اسلامی به خصوص برای نسل نو مورد غفلت واقع شده است.
کد خبر: ۲۲۷

به گزارش جام جم البرز،حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی امروز در اجلاس استانی نماز که با موضوع با تمرکز بر نسل نو در تالار شهیدان نژاد فلاح کرج برگزار شد، با بیان اینکه نماز فقط به دین اسلام اختصاص ندارد و از حضرت آدم تا حضرت خاتم (ص) استمرار داشته است، گفت: باید فضای آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و حوزه‌ها عوض شود تا به گونه‌ای عمل کنند که اشتیاق نسل جدید به نماز افزایش یابد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور، یکی از مواردی که موجب قبولی نماز می‌شود را زکات دانست و گفت: اگر به فقرا رسیدیم و زکات دادیم نماز قبول می‌شود، زیرا همه دین ما به نماز و نماز نیز به زکات بند است.

وی بیان کرد: ما در جامعه اسلامی خود قرآن را درک نکرده ایم، مزه قرآن را نچشیده و حق نماز را ادا نکرده ایم، زیرا نمونه آن در ادارات، مدارس و دانشگاه‌ها است که اتاق روسا و کلاس‌ها زیباتر از نمازخانه‌ها است.

قرائتی در ادامه با تاکید بر اختصاص مکان ویژه برای امر زکات، تصریح کرد: در تمام کشور ادارات حج و زیارت ساختمان دارند، اما مکانی برای رسیدگی به امور زکات پیش بینی نشده است.

وی با بیان اینکه نماز جماعت در مدارس و دانشگاه‌ها ضعیف برگزار می‌شود، گفت: یکی از دلایل اصلی آن نبود اعتبار لازم برای تردد ائمه جماعات به این مراکز است.

قرائتی تاکید کرد: رابطه خود را با نماز و مسجد بیشتر کنیم، اولاد زینت است پس زمانی که مسجد می‌روید زینت خود را ببرید.

رییس ستاد اقامه نماز کشور یکی از راه‌ها برای پررنگ شدن حضور مردم در مساجد و نماز را انجام برخی خدمات در مساجد عنوان کرد و گفت: بعضی از ارگان‌ها مثل کمیته امداد امام خمینی (ره) خدمات خود را باید رنگ دینی بدهند که این کمک‌ها از طریق مسجد به فقرا انجام شود تا برای دریافت این کمک‌ها به مسجد بیایند و نماز بخوانند.

وی با بیان اینکه امام رضا (ع) فرموده اند که اگر می‌خواهید به سراغ علم بروید به سراغ قرآن بروید، افزود: قرآن را درست بخوانید؛ تجوید بخوانید که پوست قرآن است و تفسیر مغز قرآن است.

وی قرآن را مهجور دانست و اظهار کرد: اکنون فقط در بعضی از ایام مثل شب‌های قدر قرآن‌ها را به دست می‌گیریم.

قرائتی به موضوع انتخابات پرداخت و خطاب به نمایندگان مجلس گفت: دلیل شرکت نکردن در نماز جمعه و انتخابات به خاطر عمل نادرست تعدادی از مسئولان است، اما نبایدکل نظام را تضعیف کرد، زیرا پای صندوق انتخابات نرفتن تضعیف نظام است.

در این آیین از تعدادی از یاوران نماز و فعالان عرصه نماز در ادارات، مدارس و دانشگاه‌های استان البرز تجلیل شد.

newsQrCode
ارسال نظرات