۱۷۰ هکتار از اراضی منطقه ۲ کرج به وضع سابق اعاده شد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز گفت که در منطقه ۲ کرج از تغییر کاربری در اراضی زراعی به وسعت ۱۷۰ هکتار و به ارزش ۱۳۶۰ میلیارد تومان پیشگیری شده است.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز گفت که در منطقه ۲ کرج از تغییر کاربری در اراضی زراعی به وسعت ۱۷۰ هکتار و به ارزش ۱۳۶۰ میلیارد تومان پیشگیری شده است.
کد خبر: ۲۳۰

به گزارش جام جم البرز، حسن مددی دادستان عمومی و انقلاب کرج، با اعلام اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ در بخش مرکزی کرج در پی گزارش و درخواست جهاد کشاورزی شهرستان بیان کرد: این اراضی در حریم منطقه ۲ شهرداری کرج واقع شده بودند که پس از گزارش جهاد کشاورزی و طی فرایند‌های قانونی، با حضور نماینده دادستان، یگان امداد استان البرز، کلانتری محمد شهر، شهرداری منطقه ۲ کرج و حفاظت اراضی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرج نسبت به تخریب تغییر کاربری‌های غیر مجاز در اراضی کشاورزی و اعاده به وضع سابق در محدوده‌ای به وسعت ۱۷۰ هکتار اقدام شد.
دادستان عمومی و انقلاب کرج با تاکید بر اینکه حسب بررسی‌های انجام شده عمده این محدوده در مرحله آغاز به تغییر کاربری یا مراحل ابتدایی ساخت و ساز با اقداماتی از قبیل دیوارکشی بودند متذکر شد: با این اوصاف نسبت به اعمال قانونی در مورد تفکیک و قطعه بندی ۶۵ مورد، دیوارکشی ۶۵ مورد، بنا و سایبان و فضای سرپوشیده ۸ مورد، گودبرداری و استخر تفریحی ۳ مورد، محوطه‌سازی ۴۰ مورد، دپوی مصالح ۲۰ مورد و ایجاد راه اختصاصی ۸ مورد اقدامات قانونی به انجام رسید.
وی ارزش اراضی‌ای که از تغییر کاربری آن جلوگیری شد را ۱۳۶۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: با توجه به سازوکار‌های اندیشیده شده و نظارت سیستمی و هوشمند بر تغییر کاربری‌های غیرمجاز در اراضی کشاورزی، تعامل بسیار نزدیک و هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف از جمله جهاد کشاورزی با دادستانی وجود دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات