امضا تفاهم نامه مشترک البرز و چین برای بیابان زدایی

جام جم البرز/استاندار البرز گفت: تفاهم نامه همکاری دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی تهران و ایالت گنگسو چین با هدف بیابان زدایی و کشت در مناطق گرمسیری و بیابانی منعقد شد.
جام جم البرز/استاندار البرز گفت: تفاهم نامه همکاری دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی تهران و ایالت گنگسو چین با هدف بیابان زدایی و کشت در مناطق گرمسیری و بیابانی منعقد شد.
کد خبر: ۲۳۶۲

به گزارش جام جم البرز: استاندار البرز "مجتبی عبداللهی" در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی تهران واقع در استان البرز در خصوص بیابان زدایی و کشت در مناطق گرمسیری و بیابانی که روز شنبه ۲۶ خردادماه ۱۴۰۳ در سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد، ضمن خیرمقدم به هیات چینی با اشاره به اقدام دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی تهران در خصوص تهیه و تدوین سند امنیت غذایی کشور، افزود: این دانشگاه تحقیقات خود را با هدف تهیه و تدوین سند امنیت غذایی کشور در سراسر ایران آغاز کرده و بنا به راهبرد‌های مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و مسئولیتی که از سوی دولت گرفته، درصدد تکمیل این سند است.
وی به امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی تهران با هیات علمی ایالت گنگسو چین، اشاره کرد و گفت: با توجه به تحقیقات و تجارب این ایالت در خصوص بیابان زدایی و کشت در مناطق گرمسیری و بیابانی، استان البرز بعنوان پایلوت اجرای طرح تحقیقات مشترک گنگسو و دانشگاه کشاورزی تهران مشخص شد.
عبداللهی افزود: براین اساس اقدامات و تحقیقات مشترک با هدف بیابان زدایی در البرز اجرایی می‌شود و به مرور به سایر نقاط کشور نیز انتقال داده خواهد شد.
وی گفت: به طور قطع موفقیت این طرح تاثیر بسزایی در افزایش کیفیت هوا، گسترش فضای سبز، کاهش ریزگرد‌ها و مناطق بیابانی و جلوگیری از تبعات افزایش بیابان‌ها و کانون‌های ریزگرد، خواهد داشت.
استاندار البرز افزود: زمینه‌های این همکاری مشترک طی جلسات متعدد مورد بررسی قرار گرفته و اکنون با افتتاح آزمایشگاه مشترک منابع طبیعی و کشاورزی مناطق خشک ایران و چین به مرحله اجرا رسیده است.
وی گفت: این طرح از اعتبارات ویژه بین المللی برخوردار است و اجرای آن بلافاصله آغاز می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات