امدادرسانی به ۱۷۸ حادثه دیده در استان البرز

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان البرز از انجام ۴۸ مورد عملیات امداد و نجات و امدادرسانی به ۱۷۸ نفر حادثه دیده در دی ماه خبر داد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان البرز از انجام ۴۸ مورد عملیات امداد و نجات و امدادرسانی به ۱۷۸ نفر حادثه دیده در دی ماه خبر داد.
کد خبر: ۲۴۹

به گزارش جام جم البرز،باقر خلفی اظهار داشت: ۴۸ مورد عملیات امداد و نجات در دی ماه انجام شد، که شامل ۳۲ عملیات جاده ای؛ ۸عملیات کوهستان؛ ۴موردحوادث شهری، ۲مورد صنعتی و کارگاهی و حوادث دریایی- ساحلی و هوایی هر کدام یک مورد بود.

خلفی افزود: در انجام ماموریت‌های امدادی ۲۶۳ نیروی عملیاتی در قالب ۸۹ تیم امداد و نجات با بکارگیری ۵۹ دستگاه آمبولانس، ۲۲ دستگاه خودروی ست نجات و ۱۸ دستگاه خودروی کمکدار به ۱۷۳ نفر آسیب دیده خدمات ارائه دادند.

وی، ادامه داد: شهرستان کرج با ۲۵ حادثه؛ ۵۲ درصدحوادث اعزامی جمعیت هلال احمر در استان را به خود اختصاص داد و شهرستان ساوجبلاغ با ۱۱ حادثه، نظرآباد با ۷حادثه، شهرستان اشتهارد با ۴حادثه و فردیس یک حادثه به ترتیب بیشترین حوادث استان را در ماه گذشته داشتند.

حوادث جاده‌ای با ۳۲حادثه و ۱۲ درصد افزایش نسبت به ماه قبل، ۶۶درصد کل حوادث دی ماه و حوادث کوهستان با افزایش ۱۴ درصدی، نسبت به ماه قبل ۸ حادثه داشت.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان البرز، با اشاره به اینکه بر اثر این حوادث ۱۳۶ نفر مصدوم شدند گفت: مصدومین حوادث نسبت به ماه گذشته ۹ درصد افزایش داشت و نیرو‌های هلال احمر به ۱۲ نفر امدادرسانی کردند که از این تعداد ۳۱ نفر به مراکز درمانی انتقال داده شد..

خلفی با بیان اینکه ۵ نفر در حوادث دی ماه جان خود را از دست دادند گفت: استان البرز ۲درصد حوادث جاده‌ای کشور در ماه گذشته را داشت.

newsQrCode
ارسال نظرات