میراث ملی ثبت نشده در البرز

مدیرکل میراث فرهنگی البرز گفت: ۸۶۰ اثر میراثی در البرز شناسایی شده است که هنوز ثبت ملی نشده‌اند و گاهی به آنها تعدی می‌شود.
مدیرکل میراث فرهنگی البرز گفت: ۸۶۰ اثر میراثی در البرز شناسایی شده است که هنوز ثبت ملی نشده‌اند و گاهی به آنها تعدی می‌شود.
کد خبر: ۲۶۳۵

به گزارش جام جم البرز: "رحیم خاکی" در مراسم ابلاغ احکام و تعیین دفتر انجمن خیرین میراث‌فرهنگی استان البرز اظهار کرد: البرز ظرفیت‌های بسیاری در زمینه گردشگری و میراث فرهنگی دارد و در این استان بیش از ۳۰۰ اثر ثبت ملی شده و ۸۶۰ اثر هم شناسایی شده که هنوز به ثبت ملی نرسیده‌اند.

وی ادامه داد: متاسفانه در برخی موارد شاهد آن هستیم که به این آثار تعدی می‌شود که می‌توان با همت انجمن خیرین میراث‌فرهنگی مورد حفاظت قرار بگیرند البرز گذر ارتباطی به بیش از ۱۵ استان غربی و شمال غربی کشور است که همین موضوع می‌تواند به جذب گردشگران کمک کند تلفیق ظرفیت آثار تاریخی، گردشگری و صنایع‌دستی می‌تواند چشم انداز درخشانی برای گردشگری این استان ایجاد کند.

مشاور معاون میراث‌فرهنگی کشور هم در این مراسم گفت: بنا‌های تاریخی ارزشمندی در استان البرز وجود دارند که می‌توانند با همت و هم‌افزایی انجمن خیرین میراث‌فرهنگی احیاء و نقش مهمی در گردشگر پذیری استان داشته باشند. واحد‌های تولیدی و صنعتی بسیاری در استان البرز وجود دارند که می‌توانند درصدی از مسئولیت اجتماعی خود را در حوزه میراث فرهنگی به عنوان خیر صرف کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات