ترفند کلاهبرداران سایبری با جمع آوری نذورات ماه محرم

رییس پلیس فتا استان البرز در خصوص کلاهبرداری های مختلف اینترنتی در ماه محرم هشدار داد و گفت: کاربران مراقب شیادان مجازی با ترفند جمع آوری نذورات باشند.
رییس پلیس فتا استان البرز در خصوص کلاهبرداری های مختلف اینترنتی در ماه محرم هشدار داد و گفت: کاربران مراقب شیادان مجازی با ترفند جمع آوری نذورات باشند.
کد خبر: ۲۸۰۰

به گزارش جام جم البرز: سرهنگ "رسول جلیلیان "روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: این افراد با ایجاد صفحه جعلی در فضای مجازی اقدام به دریافت کمک‌های مردمی تحت عنوان نذورات کرده ضمن آنکه درخلال عملیات پرداختی مردم حساب‌های آنان را رمز گشایی می‌کنند.

وی گفت: کاربران به ویژه در فضای اینستاگرام چنانچه قصد پرداخت نذورات را دارند از طریق صفحه‌های معتبر معرفی شده توسط مراجع ذیصلاح اقدام نموده یا نذورات خود را به صورت نقدی به مراکز معرفی شده پرداخت نمایند تا گرفتار این کلاهبرداران نشوند.

جلیلیان افزود: همچنین کاربران برای واریز نذورات و کمک‌های خود به صورت مجازی از اصالت موسسه مربوطه اطمینان حاصل نمایند تا زمینه‌ای برای اهداف کلاهبرداران سایبری نشوند.

وی همچنین از کاربران خواست در ایام ماه محرم از دانلود اپلیکیشن‌های جعلی ادعیه مذهبی خودداری کنند؛ کاربران از دانلود و نصب نرم افزار‌های ناشناخته خودداری کنند.

جلیلیان افزود: بهترین روش دریافت برنامه‌های ادعیه محرم و فایل‌های مذهبی خرید از سایت‌ها و مارکت‌های معتبر است و کاربران از دریافت اپلیکیشن‌های مخرب از طریق موتور‌های جستجو یا تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند.

وی تاکید کرد: کاربران در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات