رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز :

از هر صد هزار نفر در البرز ۱۸۳ نفر به سرطان مبتلا می‌شوند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز از آغاز پویش ملی مبارزه با سرطان با شعار
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز از آغاز پویش ملی مبارزه با سرطان با شعار "من مسئولم، برای پیشگیری سرطان خودم، خانواده ام و جامعه ام" در استان البرز همزمان با سراسر کشور از ۸ لغایت ۱۵ بهمن خبر داد.
کد خبر: ۳۰۲

به گزارش جام جم البرز،شهرام صیادی با اعلام این خبر گفت: این هفته هر ساله با هدف افزایش آگاهی عموم جامعه درخصوص قابل پیشگیری بودن سرطان، اصلاح باور‌های نادرست، تقویت برنامه‌های تشخیص زودهنگام سرطان و افزایش حمایت سیاستگذاران درخصوص کنترل عوامل خطر سرطان برگزار می‌شود.
وی براساس گزارش کشوری سامانه سیمای سرطان عنوان کرد: میزان بروز استاندارد شده سنی سرطان در کشور و البرز به ترتیب ۱۷۳ و ۱۸۳ در هر صد هزار نفر است.

رئیس دانشگاه ادامه داد: سرطان‌های سینه، پروستات، روده بزرگ، معده و پوست از انواع سرطان‌های شایع در استان البرز است و بیشترین فوت بر اثر سرطان، ناشی از سرطان‌های معده و ریه است.

صیادی با بیان اینکه بیش از ۴۰ درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری است خاطر نشان کرد: هم وطنان عزیز نسبت به ده اقدام پیشگیری از سرطان شامل: پرهیز از دخانیات، فعالیت بدنی منظم، وزن مناسب، تغذیه سالم، مراقبت از پوست، مراقبت در برابر انواع عفونت‌ها، رعایت اصول ایمنی در محیط کار و خانه، توجه به سلامت روان و زندگی اجتماعی سالم و مراجعه به موقع به پزشک با وجود علائم هشدار دهنده، دقت لازم را داشته باشند.

رئیس دانشگاه از البرزنشینان خواست تا با مراجعه به نزدیک‌ترین مرکز بهداشتی محل سکونت خود از خدمات رایگان مربوط به پیشگیری، غربالگری و تشخیص زودهنگام سرطان بهرمند شوند.

وی افزود: در این مراکز خدمات تشخیص زودهنگام سرطان سینه و دهانه رحم در خانم‌های ۳۰ تا ۶۹ سال و خدمات تشخیص زودهنگام سرطان روده بزرگ در خانم‌ها و آقایان ۵۰ تا ۶۹ سال ارائه می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات