پیامک‌های مشکوک واریز سود سهام عدالت را باز نکنید

رئیس پلیس فتا استان گفت: کاربران در خصوص ترفند‌های مختلف کلاهبرداران سایبری در فضای مجازی و پیامکی هوشیار باشند و پیامک‌های مشکوک با ترفند سود سهام عدالت را باز نکنند.
رئیس پلیس فتا استان گفت: کاربران در خصوص ترفند‌های مختلف کلاهبرداران سایبری در فضای مجازی و پیامکی هوشیار باشند و پیامک‌های مشکوک با ترفند سود سهام عدالت را باز نکنند.
کد خبر: ۳۱۶

به گزارش جام جم البرز:سرهنگ رسول جلیلیان اظهار کرد: کلاهبرداران سایبری با ارسال پیامک‌های جعلی تحت این عناوین، سعی در ترغیب افراد به کلیک نمودن روی لینک ارسالی کرده و سپس هدایت به درگاه بانکی جعلی می‌کنند.
وی اضافه کرد: کاربران بدون آگاهی وارد لینک‌های آلوده شده درحالی که یک بدافزار بوده و کلاهبرداران با این شگرد مجرمانه، اطلاعات کارت بانکی متقاضیان را به سرقت برده و اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آن‌ها اقدام می‌کنند.
این مقام انتظامی به دستگیری کلاهبردار که از طریق ارسال پیامک با عنوان واریز سود سهام عدالت اقدام به فیشینگ و برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی شهروندان می‌کرد، اشاره کرد و افزود: متهم با ارسال لینک‌های با محتوای مشاهده سهام عدالت به فردمالباخته، کاربر را به صفحه فیشینگ هدایت و پس از اخذ اطلاعات بانکی، برداشت‌های متعددی از حساب شاکی نموده است. همچنین با نصب بد افزار بر روی گوشی شاکی، به اطلاعات حساب‌های بانکی، هویتی و گوشی همراه شاکی نیز دسترسی پیدا می‌نموده است.
سرهنگ جلیلیان گفت: کلاهبرداران سایبری با توجه به فراخور نیاز‌های جامعه علاوه بر ترفند‌های مختلف، اقدام به تبلیغات و ارسال پیام با مضمون ثبت نام و سود سهام عدالت کرده و از کاربران کلاهبرداری می‌کنند.
رئیس پلیس فتا البرز افزود: ثبت نام سهام عدالت فقط از طریق سایت www.samanese.ir بوده و هرگونه تماس، پیامک و لینک ارسالی به کاربر کلاهبرداری است.
به گفته وی، سهل انگاری و ناآگاهی کاربران سبب شده کلاهبرداران از این فرصت سوء استفاده کرده برداشت غیرمجاز هرروز رو به افزایش است.
این مقام انتظامی یاداورشد: پیامک‌های سازمانی و رسمی از سرشماره‌های معتبر ارسال می‌شود و کاربران به هیچ عنوان به لینک‌هایی که از طریق سرشماره‌های ناشناس و شخصی ارسال شده مراجعه نکنند.
رئیس پلیس فتا البرز یادآورشد: سایت پلیس فتا را مرجع کامل آخرین اطلاعات و تهدیدات سایبری معرفی کرد و از خانواد‌ها و عموم مردم خواست که برای پیشگیری و مقابله با هرگونه جرایم سایبری به مطالعه توصیه‌های این سایت بپردازند.
وی تاکید کرد: کاربران در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات