رشد ۱۴ درصدی تخت‌های بیمارستانی استان البرز در دولت سیزدهم

شهرام صیادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بخشی از اقدامات شاخص در بخش سلامت را تشریح کرد.
شهرام صیادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بخشی از اقدامات شاخص در بخش سلامت را تشریح کرد.
کد خبر: ۴۴۲

به گزارش جام جم البرز،شهرام صیادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بخشی از اقدامات شاخص در بخش سلامت را تشریح و خاطر نشان کرد: خوشبختانه بیمارستان شهید حاج قاسم سلیمانی فردیس که با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی تحویل دولت سیزدهم شده بود تجهیز و افتتاح شد و شاخص تخت بیمارستانی در استان افزایش یافت. در حال حاضر شاخص تخت بیمارستانی در استان ۱/۱۱ و در کشور ۱/۸۸ می‌باشد.

وی تصریح کرد: بیش از ۵۰ هزارو ۹۱۷ متر مربع فضای آموزشی، درمانی و بهداشتی طی ۲۹ ماهه اخیر افتتاح شده است و همچنین بیش از ۴۱ هزار و ۳۰۰ متر مربع فضای دیگر در حال ساخت می‌باشد.

صیادی به بخشی از اقدامات مهم در حوزه بهداشت اشاره کرد و گفت: فاز اول تا سوم برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع در سه شهرستان نظرآباد، ساوجبلاغ و فردیس انجام شده است و همچنین در تمامی مراکز تحت پوشش نسخه پیچی و ارجاع الکترونیک فعال شده است.

وی ادامه داد: تا کنون بیش از ۵ میلیون و ۲۰۹ هزار واکسن کرونا تزریق شده و در پویش ملی سلامت بیش از یک میلیون و ۴۱۰ هزار نفر از نظر فشار خون بالا و دیابت غربالگری شدند. در کلیه مراکز بهداشتی سطح استان مراقبت‌های بهداشتی برای بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر میانسال و سالمند و برای بیش از ۸۴۵ هزار نوجوان و جوان و بیش از ۴۹۶ هزار بزرگسال انجام شده است.

صیادی با اشاره به برگزاری ۱۴ اردوی جهادی در مناطق کم برخوردار تصریح کرد: ۲۱ هزار خدمات دندانپزشکی رایگان توسط کلینیک سیار درمناطق محروم ارائه شده است و برنامه خودمراقبتی با بیش از ۴۰۰ هزار سفیر سلامت در خانواده‌ها در حال اجراست.

رئیس دانشگاه از اقدامات مهم در بخش غذا و دارو به ۳۴ هزار بازرسی از ۴۴۰۰ مرکز تحت پوشش و صدور بیش از ۳۹ هزار پروانه و مجوز و ۱۲ هزار بازدید از مراکز عرضه محصولات سلامت محور در استان اشاره کرد.

وی آموزش علوم پزشکی و تحقیقات و فناوری را یکی از حوزه‌های فعالیت مهم این دانشگاه برشمرد و گفت: در ۲۹ ماهه گذشته دانشگاه در این بخش توانست هیات ممیزه مستقل دانشگاه را تاسیس کند و افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت پذیرش دانشجو را داشته باشد و همچنین مرکز آزمون الکترونیک در پردیس دانشگاه راه اندازی و ۴ رشته تحصیلی جدید دیگر به دانشگاه افزوده شد.

صیادی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی البرز در سامانه علم سنجی کشور رتبه ۱۳ را دارد و ۴ نفر از اساتید این دانشگاه جزء دانشمندان یک درصد برتر جهان قرار گرفته اند.

وی افزود: واحد و شرکت‌های فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه ۶ برابر افزایش داشته است و ۲۲ طرح و پایان نامه فناورانه و صنعت محور، ۳۸ اختراع و ۲۹ طرح مرتبط با جوانی جمعیت را به ثبت رسیده است.

newsQrCode
ارسال نظرات