مدیر مجتمع بین المللی مهدیون کرج:

نمایشگاه تجسمی معرفتی اندیشکده ندبه تا نیمه شعبان برپاست

مدیر مجتمع بین المللی مهدیون کرج از افتتاح اولین نمایشگاه تجسمی معرفتی اندیشکده ندبه در این شهر خبر داد و گفت: این نمایشگاه تا نیمه شعبان برپا و پذیرای علاقه مندان است.
مدیر مجتمع بین المللی مهدیون کرج از افتتاح اولین نمایشگاه تجسمی معرفتی اندیشکده ندبه در این شهر خبر داد و گفت: این نمایشگاه تا نیمه شعبان برپا و پذیرای علاقه مندان است.
کد خبر: ۵۷۳

به گزارش جام جم البرز : محمود شفیق در گفتگویی  ضمن تبریک اعیاد شعبانیه از افتتاح اولین نمایشگاه تجسمی معرفتی اندیشکده ندبه درکرج خبر داد و گفت: این نمایشگاه در خصوص امام زمان شناسی و معرفی ایشان و بر اساس مهندسی دعای ندبه طراحی شده است.

وی افزود: در این مجموعه وجوه اشتراک امام زمان (عج) با انبیای الهی به نمایش گذاشته و شجره طیبه و شجره ملعونه نیز در بخشی از این نمایشگاه طراحی و ساخته شده که سال گذشته در ماه‌های محرم و شعبان در بین الحرمین کربلا برپا شده بود و امسال برای اولین بار در البرز آماده بازدید علاقه‌مندان است.

مدیر مجتمع بین المللی مهدیون کرج با اشاره به استفاده از سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی در توضیحات این نمایشگاه مطرح کرد: در برخی موارد مانند طول عمر و غیبت آن حضرت شبهاتی وجود دارد که در این مجموعه فرهنگی و هنری این موارد با دیگر انبیای الهی قیاس و مشخص شده این موضوعات فقط در مورد امام زمان (عج) اتفاق نیفتاده و در مورد دیگر پیامبران هم بوده است.

شفیق با اشاره به طول عمر بالای حضرت نوح (ع) و حضرت خضر (ع) و همچنین غیبت حضرت عیسی مسیح (ع) عنوان کرد: ماکت منزل امام حسن عسگری (ع) و محل تولد حضرت، ولی عصر (عج) و اتفاقاتی که در آن لحظه رخ داده نیز در بخشی از این نمایشگاه ساخته شده است و هر شب کارشناسانی از بنیاد مهدویت استان البرز در محل حاضر می‌شوند و به سوالات بینندگان پاسخ می‌دهند.

مدیر مجتمع بین المللی مهدیون کرج با اشاره به انجام کار پژوهشی گسترده برای طراحی این نمایشگاه اظهار کرد: کنار ماکت‌های این نمایشگاه توضیحات مختصر ماکت مربوطه به سه زبان مذکور نوشته شده و توضیحات مفصل آن نیز از طریق اسکن بارکد و ورود به سایت مربوطه برای علاقه‌مندان به مهدویت قابل دسترس است.

وی هدف از برپایی این نمایشگاه را شناخت امام زمان (عج) به صورت ریشه‌ای دانست و توضیح داد: بیش از ۶۰ نفر به مدت بیش از یک سال روی برای این مجموعه کار و آن را آماده کرده‌اند. این نمایشگاه از شب میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار آغاز به کار کرده و تا نیمه شعبان و شب میلاد امام زمان (عج) از ساعت ۱۸ الی ۲۰ پذیرای علاقه‌مندان به مهدویت و اهل بیت (ع) است.

newsQrCode
ارسال نظرات