آماده‌سازی شهر برای استقبال از نوروز ۱۴۰۳

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از برنامه‌ریزی گسترده برای استقبال از بهار در سطح شهرکرج خبر داد.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از برنامه‌ریزی گسترده برای استقبال از بهار در سطح شهرکرج خبر داد.
کد خبر: ۸۷۰

به گزارش جام جم البرز: "علیرضا عاقلی" ضمن بیان این که در طرح استقبال از بهار، اجرای عملیات پاک‌سازی و زیباسازی معابر شهری و فضا‌های گردشگری در اولویت قرار دارد، اظهار کرد: طرح استقبال از نوروز ۱۴۰۳ به صورت کامل و جامع در دستور کار قرار دارد و امسال این طرح با رفع نواقص گذشته و تقویت نقاط قوت، پیگیری و اجرایی خواهد شد.

وی افزود: گل‌کاری میادین و بولوار‌های سطح شهر با کاشت گونه‌های فصلی و دائمی، درخت و درختچه در راستای ایجاد روحیه نشاط و شادابی و آرامش روح و روان شهروندان و مسافران نوروزی در حال انجام است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با اشاره به اجرای طرح‌های زیباسازی شهر و نصب اِلمان‌های نوروزی، بیان کرد: برای دومین سال، بهار طبیعت با بهار قرآن تقارن پیدا کرده و همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان حال و هوای شهر با نصب اِلمان‌های مرتبط و اکران طرح‌های فرهنگی با هدف ایجاد حس معنویت آماده پذیرایی از سال جدید و بهار قرآنی خواهد شد.

عاقلی گفت: دی ماه سال‌جاری برای طراحی اِلمان‌های نوروزی فراخوان دادیم که با استقبال گسترده هنرمندان رو به رو شد و ۶۰۰ طرح خلاقانه و پیشنهادی به فراخوان جشنواره استقبال از نوروز ۱۴۰۳ ارسال شده که با نظر اعضای کمیته داوری، تعدادی از آن‌ها انتخاب و در قالب ورکشاپ سه روزه در معرض دید شهروندان اجرا و در شهر جانمایی می‌شوند.

وی با بیان اینکه همه ساله با آغاز سال جدید و تعطیلات نوروزی، شاهد حضور و استقبال بی‌نظیر مسافران نوروزی از شهر کرج هستیم، اضافه کرد: به منظور اسکان مسافران نوروزی تعدادی از بوستان‌های سطح شهر با همکاری مناطق ۱۰‌گانه کرج با گل‌کاری ویژه گل‌های فصلی از جمله بنفشه شب بو، رنگ‌آمیزی مبلمان، و تجهیز امکانات لازم رفاهی آماده میزبانی از مسافران و مهمانان نوروزی است.

newsQrCode
ارسال نظرات