رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی مطرح کرد؛

نقش فناوری‌های نوین آموزشی در رفع چالش‌های بخش کشاورزی

رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی گفت: فناوری‌های نوین آموزشی می‌توانند با انتقال سریع دانش به تولیدکنندگان در فائق آمدن بر چالش‌های موجود در بخش کشاورزی به ما کمک کنند.
رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی گفت: فناوری‌های نوین آموزشی می‌توانند با انتقال سریع دانش به تولیدکنندگان در فائق آمدن بر چالش‌های موجود در بخش کشاورزی به ما کمک کنند.
کد خبر: ۸۷۵

به گزارش جام جم البرز: "محمد مهدی قاسمی"   در آئین اختتامیه رویداد ملی کارآفرینی و فناوری‌های نوین آموزشی که در مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به اینکه برخی فناوری‌های آموزشی به محیط زیست کمک می‌کنند، گفت: شما اگر نتوانید درختی بکارید از قطع درختان بیشماری که برای بهبود وضعیت محیط زیست به آن‌ها نیاز داریم جلوگیری می‌کنید.

وی عنوان کرد: اکوسیستمی که ما در آن فعالیت می‌کنیم، بسیار پیچیده است و عدم قطعیت‌های بسیاری دارد و در مرکز این اکوسیستم انسان قرار گرفته که او هم پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. انسان برای اینکه بهتر در این اکوسیستم زندگی کند، نیاز به یادگیری مستمر و مداوم و به روز دارد، اما سوال اینجاست که آیا این امر با شیوه‌های قدیمی در این عرصه گسترده قابل انجام است؟

رئیس مؤسسه آموزش و ترویج کشاورزی با تاکید بر اینکه باید فرایند آموزش را گسترده و یادگیری را روزآمد کنیم و رفتار خود را با عدم قطعیت‌های اکوسیستم تطبیق دهیم، بیان کرد: فناوری‌های نوین آموزشی می‌توانند با انتقال سریع دانش به تولیدکنندگان در فائق آمدن بر چالش‌های موجود در بخش کشاورزی به ما کمک کنند؛ ما ناچار به استفاده از این تکنولوژی‌ها هستیم.

قاسمی اظهار کرد: تکنولوژی‌ها، فناوری‌ها و نوآوری‌ها برخی شغل‌ها را از بین می‌برند، اما در عوض یکسری شغل‌های جدید بر پایه دانش‌های نوین و نوآورانه ایجاد می‌کنند. ما نباید در این زمینه دغدغه داشته باشیم، زیرا کسانی که روزآمد و به روز باشند و تلاش کنند خود را با شرایط جدید وفق دهند، بی شک کسب و کار خود را خواهند داشت؛ بنابراین باید تطبیق پذیری خود را با شرایط افزایش دهیم.

وی با تاکید بر ضرورت کاربردی سازی تکنولوژی‌ها و فناوری‌ها به منظور رفع نیاز‌های مختلف جامعه بیان کرد: جمعیت کثیر مخاطبان در مؤسسه آموزش و ترویج کشاورزی به استفاده از فعالیت‌های نوآورانه و فناورانه نیاز دارند برای اینکه بتوانند امنیت غذایی کشور را تأمین کنند؛ بنابراین علیرغم تمام پیچیدگی‌ها دست کسانی که می‌خواهند در این حوزه تلاش کنند را به گرمی می‌فشاریم.

رئیس مؤسسه آموزش و ترویج کشاورزی مطرح کرد: ما به دنبال این هستیم که با استفاده از جمع کثیر مخاطبانمان بتوانیم در زمان‌ها و مکان‌های مشخص توصیه‌های کاربردی را به کشاورزان ارائه دهیم که بدین منظور چاره‌ای جز استفاده از تکنولوژی‌های جدید نداریم. باید تلاش کنیم که کشاورزان با استفاده از اپلیکیشن یا نرم افزاری که در اختیارشان قرار می‌دهیم توصیه‌ها را دریافت کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات