معاون وزیر صمت در استان البرز اعلام کرد:

افزایش سه برابری نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در کشور و استان البرز

معاون تجارت و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: نمایشگاه استان البرز سه برابر افزایش یافته که نشان دهنده همکاری بسیار خوبی بین اتاق اصناف و اداره سمت استان و تعداد نمایشگاه به ۱۶ رسیده است.
معاون تجارت و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: نمایشگاه استان البرز سه برابر افزایش یافته که نشان دهنده همکاری بسیار خوبی بین اتاق اصناف و اداره سمت استان و تعداد نمایشگاه به ۱۶ رسیده است.
کد خبر: ۸۹۵

به گزارش جام جم البرز،علیرضا شاه میرزایی، معاون تجارت و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز در حاشیه افتتاح نمایشگاه فروش بهاره و ماه مبارک رمضان، گفت: این نمایشگاه برای شب عید و فروش مردم در نظر گرفته شده که اقدام بسیار خوبی است.
وی با اشاره به اینکه یک سازه خیلی قوی و جدیدی که برای این کار اختصاص پیدا کرده است، افزود: در فرآیند مجوز‌ها حمایت‌هایی قانونی انجام شده است و پس از این توان خود اصناف که باید بتوانند کالا‌های مناسب ارائه بدهند.

شاه میرزایی ادامه داد: اصناف باید تخفیف‌هایی را در نظر بگیرند که بتوانند این چرخه مثبت اقتصادی را ایجاد کنند و همچنین قدرت خرید مردم افزایش پیدا کند.

وی با اشاره‌ای به روز‌های پایانی سال کرد وگفت: همکاران در سازمان و بخش‌های دیگر به صورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی هستند.

این مقام مسوُول با بیان اینکه مشکلات ساختاری در اقتصاد وجود دارد، بیان کرد: باعث شده در حوزه‌های پولی و مالی مشکلاتی باشد که ارزش پولمان کم شود و این در کالا‌ها تاثیر گذار است.

وی با اشاره به اینکه مردم شیرینی‌جات لازم دارند، تصریح کرد: یک مقداری شکر بیشتر به صورت مستقیم توزیع می‌شد.
شاه‌میرزایی با بیان اینکه امروز در جلسه تصمیم خیلی خوبی گرفته شد، ادامه داد: شکر سریعاً برای واحد‌های صنف و صنعت تامین شود و قیمت را خیلی پایین‌تر مصوب کردند.

وی تصریح کرد: برخی افراد می‌توانند حتی در توزیع لاستیک و روغن موتور در برخی از این نمایشگاه‌ها توزیع لاستیک و روغن موتور دولتی را تسهیل کنند که برای مردم صف ایجاد نشود و همچنین واحد‌های صنفی در محل‌های جدید ایجاد شود.

شاه میرزایی اشاره‌ای به توزیع گوشت منجد و مرع منجمد کرد و ادامه داد: گوشت و مرغ منجمد را وزارت جهاد کشاورزی با کیفیت خیلی خوبی تامین کرده و مکان‌هایی رو در نمایشگاه مقرر شده اختصاص بدهند تا همکاران وزارت جهاد کشاورزی محصولات را تامین و در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی افزود: مرغ و گوشت منجمد اختلاف قیمت خیلی خوب و کیفیت خیلی بالایی دارد.

این مقام مسوُول در خصوص آمار تعدادی از نمایشگاه‌های سطح کشور، گفت: تا کنون ۳۶۰ نمایشگاه در سطح کشور داریم که نسبت به ۱۳۰ نمایشگاه سال گذشته این رقم سه برابری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مقرر شده بود نسبت به سال گذشته دو برابر نمایشگاه داشته باشیم، تصریح کرد: در حال دو و نیم برابر نمایشگاه برپا شده و نزدیک به سه برابر هستیم.

شاه میرزایی گفت:نمایشگاه استان البرز سه برابر افزایش یافته که نشان دهنده همکاری بسیار خوبی بین اتاق اصناف و اداره سمت استان و تعداد نمایشگاه به ۱۶ رسیده است.

وی بیان کرد: برپایی نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کار مثبتی است چرا که مردم می‌توانند خیلی آسوده همه کالا‌هایی که برای شب عید نیاز دارند را تهیه کنند.

شاه میرزایی در خصوص فراهم شدن کالا برگ الکترونیکی که برای مردم فعال شده در نمایشگاه هزینه کنند، گفت: کالا برگ برای کالا‌های خاص و مدیریت آن بر عهده وزارت رفاه است.

newsQrCode
ارسال نظرات