برگزاری دهمین نمایشگاه قرآن و عترت استان البرز

دهمین نمایشگاه قرآن و عترت استان البرز به مناسبت ماه مبارک رمضان روز چهارشنبه در ساختمان اداره کل فرهنگ و ارشاد این استان آغاز به کار کرد.
دهمین نمایشگاه قرآن و عترت استان البرز به مناسبت ماه مبارک رمضان روز چهارشنبه در ساختمان اداره کل فرهنگ و ارشاد این استان آغاز به کار کرد.
کد خبر: ۹۶۵

به گزارش جام جم البرز: "سعید جابری انصاری " مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان البرز در حاشیه گشایش این نمایشگاه به خبرنگاران گفت: برپایی نمایشگاه قرآن و عترت یک فرصت و ظرفیت ارزنده به منظور جریان سازی فرهنگ قرآنی در جامعه است.
وی با اشاره به اهمیت و نقش سیاستگذاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در امر ترویج فرهنگ قرآنی بیان کرد: یکی از راهبرد‌های قابل تأمل در امر ترویج فرهنگ قرآنی، برپایی نمایشگاه است چرا که به نوبه خود می‌تواند بستری برای توجه بخشی و جریان دهی تلقی شود.
وی افزود: غرفه‌های متنوعی با موضوع قرآن و عترت فعال شده تا به این واسطه هم افزایی لازم میان متولیان قرآنی در جریان تولیدات فرهنگی با رویکرد قرآنی احیاء شود.
جابری انصاری بیان کرد: معارف عمیق قرآنی و اهمیت تبیین جایگاه آن در عرصه اجتماعی ایجاب می‌کند نسبت به فرصت‌های اثرگذار فرهنگی توجه ویژه‌ای شود به ویژه مساجد که در این امر پیشتاز هستند.
وی برپایی غرفه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را یکی از امتیاز‌های این دوره از نمایشگاه خواند و توضیح داد: اجرای طرح هر مسجد یک پایگاه قرآنی از جمله طرح‌های معرفتی و فرهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد است که انتظار می‌رود با برپایی این نمایشگاه تبیین هرچه بهتر طرح‌های قرآنی این نهاد انجام شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با دعوت از عموم مردم برای بازدید از این نمایشگاه خاطرنشان کرد: جمع‌های قرآنی همواره جریانی هدفمند، پویا و اثرگذار هستند انتظار می‌رود در روند برپایی این نمایشگاه قدمی در مسیر بصیرت افزایی و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه برداشته باشیم.

این نمایشگاه به مدت یک هفته میزبان عموم مردم از ساعت ۱۸ تا ۲۲ است.

newsQrCode
ارسال نظرات