شش مرکز در البرز که خدمات رایگان تخصصی سلامت روان ارایه می‌کنند

در استان البرز ۶ مرکز تخصصی سلامت روان به اختصار
در استان البرز ۶ مرکز تخصصی سلامت روان به اختصار "سراج " وجود دارد که به صورت رایگان خدمات تخصصی سلامت روان ارایه می‌کنند.
کد خبر: ۱۵۰۱

به گزارش جام جم البرز،دکتر مجید نیک نژاد، مدیر گروه سلامت روان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز در مورد معرفی مراکز ارائه دهنده تخصصی سلامت روان یا همان مراکز " سراج " گفت: در استان البرز ۶ مرکز تخصصی سلامت روان به اختصار "سراج " وجود دارد که به بیمارانی که از سطوح پایین‌تر برای درمان‌های تخصصی سلامت روان و پیگیری‌های مداوم بعد از ترخیص ارجاع شده اند، به صورت رایگان خدمات تخصصی ارائه می‌کند. وی افزود: درمان‌های تخصصی سلامت روان گا‌ها طولانی مدت و با هزینه‌های بالا انجام می‌شود، اما مراکز سراج که ۲ مرکز در کرج و ۴ مرکز دیگر در شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد، فردیس و اشتهارد راه اندازی شده اند که با حضور روانپزشک، روانشناس و یک مددکار اجتماعی این خدمات را ارائه می‌دهند و برای بیمارانی که امکان مراجعه حضوری ندارند درمان در منزل و پیگیری تلفنی انجام می‌شود.

دکتر نیک نژاد خاطر نشان کرد: بیمارانی که از مراکز بهداشتی، بهزیستی، مدارس و دیگر سازمان‌ها ... به این مراکز ارجاع داده می‌شوند بیمارانی هستند که از اختلالات شدید روان یا افکار پرخطری مانند خودکشی و ... رنج می‌برند و علاوه بر درمان و پیشگیری از عود مجدد بیماری، خانواده‌های این بیماران نیز آموزش‌های لازم را دریافت می‌کنند.

وی یکی از نقاط قوت مراکز سراج را حضور مددکار اجتماعی دانست و تصریح کرد: مددکار فعال در این مراکز با ارتباطی که با دستگاه‌های مربوطه ایجاد می‌کند آسیب‌های اجتماعی مراجعین مثل فقر، بیکاری، بی سوادی و ... بررسی و پیگیری می‌کند.

newsQrCode
ارسال نظرات